JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Stránky porotu zaujaly i díky povodňové službě

Zpravodajství   (24.03.2017)

Jičín - Další medailové umístění získala ve finále krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší internetovou prezentaci měst a obcí radnice v Jičíně. Její webové stránky se umístily na třetím místě, hodnoticí komisi navíc zaujala nová informační povodňová služba, která veřejnost varuje prostřednictvím SMS.

"Ve své kategorii se informační povodňová služba umístila na druhém místě," oznámila mluvčí jičínské radnice Magdaléna Doležalová. Podle ní si nová služba ocenění zaslouží, protože má své důležité opodstatnění. Doporučuje, aby se s ní lidé podrobněji seznámili, protože řada z nich prý stále neví, že se jejich nemovitost nachází v záplavové zóně a jaká jsou rizika.

"Majitelům objektů nacházejících se v záplavovém území řeky Cidliny a Valdického potoka nebo v dalších částech města, které byly v minulosti povodní postiženy, nabízíme tuto novou službu. Pokud nám sdělí svůj telefonní kontakt, my jim v případě možného ohrožení budeme zasílat informace formou SMS. Registrace je možná pomocí jednoduchého webového formuláře," upřesnila krizová manažerka Štěpánka Kolcová.

Vítězem v kategorii elektronických služeb se stal královéhradecký projekt Otevřená data Hradec Králové a třetí se umístila dobrušská mobilní aplikace V obraze. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Košťátko