JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Zákon o registraci vozidel může způsobit fronty na některých úřadech

Zpravodajství   (31.03.2017)

Nová Paka - Lidé v některých městech by se měli začít připravovat na možnost, že od června budou možná déle čekat na úřadě při vyřizování registrace automobilu nebo podání žádosti o řidičský průkaz. Může za to novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která vstoupí v účinnost na začátku června.

Podle ní totiž motoristé při přepisu vozidla už nemusí respektovat místo svého trvalého pobytu, ale nově bude možné provést změny na kterémkoli úřadě s dopravněsprávními agendami. Úředníci se obávají, že zvlášť v menších městech by to mohlo znamenat takový nárůst počtu klientů, na který nejsou tyto úřady kapacitně připraveny.

"Dříve probíhaly převody tak, že majitel provedl nejdřív odhlášku vozidla a kupující si pak šel auto přihlásit na sebe. Už nějakou dobu je tento proces sloučen do jednoho a přeregistrace vozidla se provádí v místě trvalého pobytu prodávajícího, kde je vozidlo registrováno. Podle novely už bude k provedení úkonu příslušný kterýkoli obecní úřad obce s rozšířenou působností," informoval vedoucí dopravního odboru na novopacké radnici Zdeněk Leština. Připouští, že právě v Nové Pace by s účinností novely zákona mohlo postihnout klienty dopravního odboru delší čekání na odbavení.

Motoristé si nově budou moci vozidlo zaregistrovat na kterémkoli úřadě s dopravněsprávními agendami, na Jičínsku jsou to kromě Jičína i městské úřady v Nové Pace a Hořicích, lidé to ale mohou provést na úřadě obce s rozšířenou působností i kdekoli mimo hranice okresu nebo kraje.

Vývoj však lze předem těžko odhadnout, a tak úředníci očekávají začátek června s napětím. "Z pohledu dopravního odboru nám možná nastanou nové problémy, protože pod obec s rozšířenou působností Nová Paka spadá několik vesnic kolem, což zvládáme bez problémů. Akceptovali bychom ještě Lázně Bělohrad, odkud si lidé stále ještě někdy pletou obvody a chodí k nám a my je dnes musíme posílat na registraci vozidla do Jičína," naznačil Leština. Zatím ale nedokáže odhadnout, jak se projeví na čekacích dobách příliv nových klientů odjinud. "Na jednu stranu by mohlo být přínosem, že peníze za registrace vozidel poplynou do Nové Paky, ale na druhou stranu nevíme, jaký nápor žadatelů bude a jak ho budeme časově zvládat. To ukáže až praxe." (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko