JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Využití břehů řeky zmapují odborníci

Zpravodajství   (31.03.2017)

Jičín - Jak bude město dál využívat břehy Cidliny, rozhodnou odborníci. Radnice se rozhodla, že si nechá vyhotovit studii, jejíž zpracování zadala architektonické kanceláři MCA ateliér. Za dokumentaci zaplatí necelých dvě stě tisíc korun.

"Shodli jsme se, že by bylo dobré zpracovat jednotnou koncepci využití břehů řeky, protože Cidlina je významný krajinný prvek v Jičíně. Studie by mapovala poměrně dlouhý úsek toku, začínala by před koupalištěm Kníže a končila za obchvatem u Čejkovic. Okolí toku zahrnuje jak zastavěné, tak nezastavěné lokality, v každém místě by se tedy stanovily konkrétní principy," míní jičínský radní Luděk Havel.

Ke zpracování podkladů by podle něj docházelo i formou konzultací s odborníky a zástupci státních institucí, které se problematikou vodního hospodářství a výstavbou zabývají. "Těch lidí, kteří mají k dané problematice co říct, je poměrně hodně, budou jich možná desítky. Výsledky pak budeme prezentovat veřejnosti. Nepůjde o závazné regulativy, ale materiál bude mít spíše formu doporučení, jak by se město i další vlastníci pozemků ve vztahu k břehům řeky měli do budoucna chovat," upřesnil Havel. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka