JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Akcie sítě krajských lékáren budou při odkupu levnější

Zpravodajství   (31.03.2017)

Hradec Králové - Méně než původně plánovaných 51,3 milionu korun zaplatí Zdravotnický holding kraje za odkup akcií Královéhradecké lékárny od soukromého společníka.

Pětatřicetiprocentní akciový podíl ve společnosti Královéhradecká lékárna získá zdravotnický holding sice podle původní dohody z loňského podzimu, ale levněji. Namísto dříve smluvených 51,3 milionů korun zaplatí holding minoritnímu akcionáři 45 milionů. Informoval o tom Dan Lechmann z hradeckého hejtmanství.

Vedení Královéhradeckého kraje zároveň konstatuje, že během celého procesu odkupu akcií nedošlo k žádnému pochybení ani protizákonnému jednání. Kvůli tomu si krajští radní nechali udělat speciální posudek, jehož závěry mají nyní k dispozici.

"Kraj si nechal vyhotovit posudek, jestli smlouva na odkup podílu Královéhradecké lékárny byla uzavřena správně ve vztahu ke Zdravotnickému holdingu Královéhradeckého kraje. Dle rešerše nedošlo k žádnému protizákonnému jednání," uvádí v tiskovém prohlášení náměstek hejtmana Aleš Cabicar. Současně podotkl, že zadaný audit ukázal, že výše odhadované ceny odpovídá tržním cenám a že metodika, která byla použita, byla správná. Rozpětí ceny se podle metodiky může pohybovat v rozptylu 15 až 20 procent.

"Výsledkem nového jednání s prodávající stranou je dohoda, která vyústí k podepsání dodatku ke kupní ceně. Kupní cena bude stanovena ve výši 45 milionů. Celá výše bude uhrazena do konce dubna. Kraj tím celkově ušetří víc než 6 milionů korun, což pro nás není malá finanční částka," konstatuje Cabicar.

Kraj se tak prostřednictvím holdingu stává již stoprocentním vlastníkem sítě Královéhradeckých lékáren. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského