JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Do koryta řeky Cidliny letos nastoupí stavbaři

Zpravodajství   (31.03.2017)

Jičín - Koryto řeky Cidliny čeká letos v Jičíně poměrně rozsáhlá úprava. Povodí Labe chce opravit zpevnění břehů řeky v blízkosti mateřské školy Máj. Informoval o tom místostarosta Jičína Jan Jiřička.

"Povodí Labe nás požádalo o povolení přístupu do koryta řeky na městských pozemcích. Práce budou probíhat někde v prostoru mezi Komerční bankou a nedalekou mateřskou školou Máj," řekl Jiřička. Dodal, že město si stanovilo podmínky souhlasu, například aby nedošlo k poškození cyklostezky, která vede v těchto místech podél řeky. "Souhlasili jsme i s pronájmem místa, kde si Povodí Labe zařídí stanoviště pro stavbaře," dodal.

Povodí Labe tak naváže na již dříve prováděné úpravy koryta Cidliny a zpevnění břehů a okolí mostu v této lokalitě, které tam provádělo před několika málo lety. Součástí letošní zakázky bude také prohloubení koryta, aby řeka splňovala průtokové parametry. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka