JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičín musí zaplatit i druhou pokutu, antimonopolní úřad rozhodnutí nezměnil

Zpravodajství   (19.01.2017)

Jičín - Ani s druhým odvoláním proti pokutě za pochybení při zakázkách na stavbu denního stacionáře pro postižené děti u školy v Soudné jičínská radnice neuspěla. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tak trvá na pokutě ve výši 30 tisíc korun.

"Radní města vzali na vědomí rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ve věci možného spáchání správních deliktů ve veřejné zakázce na stavební úpravy objektu čp. 15 na denní stacionář. Předseda potvrdil své předchozí rozhodnutí a zamítl městem Jičín podaný rozklad," potvrdila mluvčí radnice Magdaléna Doležalová.

Antimonopolní úřad městu vytýkal, že s dodavatelskou firmou uzavřelo dodatek ke smlouvě na odkanalizování objektu a dále provedení silnoproudých a slaboproudých rozvodů, čímž mohlo město ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Podezření z možného ovlivnění soutěže však vedení radnice odmítá.

Není to však první pokuta za pochybení při výstavbě stacionáře, už loni na podzim musela radnice zaplatit penále 50 tisíc korun. I v tomto případě se město neúspěšně bránilo takzvaným rozkladem k předsedovi antimonopolního úřadu. Ten ale na svém verdiktu trval.

Stacionář za zhruba pětadvacet milionů korun funguje od loňského jara a jeho součástí jsou dva jednopokojové cvičné byty, herna, odpočívárna, místnosti pro fyzioterapii a individuální terapii, dílna pro výtvarné a pracovní činnosti nebo zimní zahrada. Nyní tam město plánuje úpravu venkovní zahrady. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského