JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Pozůstatky po armádě by ze svahů Zebína měly v dohledné době zmizet

Zpravodajství   (03.05.2017)

Jičín - Na svazích Zebína dodnes patrné pozůstatky po činnosti vojáků z druhé poloviny minulého století budou zrakům návštěvníků turisticky vyhledávané krajinné dominanty v blízké době skryty. Terénní úpravy tam plánuje chovatel Petr Mráz, který louky na svazích Zebína využívá k zemědělským účelům, většinou na ně vyhání stáda ovcí a skotu.

"Pan Mráz má s městem uzavřenou pachtovní smlouvu o pronájmu pozemků na Zebíně za účelem jejich spásání a zemědělského využívání. Při jarní obchůzce ale poukázal na velké plochy na severní straně Zebína, které nemůže využívat, neboť tam stále přetrvávají pozůstatky po armádní činnosti," vysvětluje místostarosta Petr Hamáček.

V prostoru viditelné překážky na svahu Zebína tvoří například betonové zídky se zákopy v délce mnoha desítek metrů, prohlubně a další nerovnosti, upřesnila mluvčí jičínské radnice Magdaléna Doležalová.

Zemědělec navrhuje, že rozlehlé nerovnosti nad povrchem i hluboké prohlubně začne postupně zavážet, aby mohlo dojít k jejich zarovnání na úroveň okolního terénu a osetí. Jičínští radní s návrhem na zavážení a úpravu městských pozemků na Zebíně souhlasí s podmínkou, že chovatel získá úřední povolení pro uložení zeminy s atestem nezávadnosti a k provedení terénních úprav. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka