JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Strážníci městské policie zvýší dohled nad rizikovými lokalitami

Zpravodajství   (07.04.2017)

Jičín - Důslednější kontroly heren nebo kontroly měření rychlosti vozidel plánují strážníci městské policie. Větší aktivita, která počítá například s četnějším dohledem nad prostranstvím v okolí ubytoven, je reakcí na výsledky nedávného průzkumu veřejného mínění v Jičíně.

"Městská policie dostala úkoly, na které se prioritně zaměří. Reagujeme na požadavky občanů. Opatření navrhla komise prevence, která se podrobně seznámila s výsledky dotazníkového šetření, v němž lidé hodnotili například provoz kamerového systému a další skutečnosti, které se týkají prevence kriminality," oznámil starosta Jičína Jan Malý.

Strážníci by se tak měli důsledněji zaměřit například na kontrolu lokalit, kde se obyvatelé města podle dotazníkového šetření necítí bezpečně.

"Jde hlavně o místa, kde je větší koncentrace osob, které se častěji dopouštějí přestupků a trestné činnosti. Policie se zaměří zejména na kontrolu restaurací a heren z hlediska dodržování provozní doby, ukončení provozu herních automatů a dodržování zákazu požívání alkoholu na veřejnosti. Dále se zaměří na kontrolu ulic Denisova a Fügnerova, což souvisí především s pátečními večery v okolí Tančícího domu, kde se více pohybuje mládež. Policisté budou rovněž více hlídat okolí ubytoven a okrajové části města i přilehlé osady a měli by také pravidelně měřit rychlost automobilů na průjezdu Popovicemi a sledovat chování cyklistů, kteří stále častěji jezdí po chodnících," vypočítává starosta.

Větší pozornost by měli strážníci věnovat také majitelům psů. Důvodem je nejspíš kritika některých lidí, kteří si stěžují, že chovatelé nedodržují zákaz volného pohybu psů a také po nich neuklízí chodníky a další veřejné plochy.

"Seznam priorit je především odrazem četných podnětů a připomínek občanů," konstatuje starosta. Nevylučuje přitom, že by město mohlo časem znovu uspořádat dotazníkové šetření ohledně prevence kriminality. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko