JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Nový vstup do radnice má půl roku zpoždění

Zpravodajství   (07.04.2017)

Jičín - Nekonečný seriál připomíná rekonstrukce budovy městského úřadu v ulici 17. listopadu. Hlavní vstup do objektu zůstává stále zavřený, ačkoliv měl být v provozu už loni v září. Stavební firma, která práce provádí, už třikrát požádala o prodloužení termínu. Teď jí radní vyšli vstříc i na počtvrté. Stavbu provázejí komplikace od samého začátku, viníky neustálých průtahů bude ale vedení města hledat až po skončení celé akce.

"Jednání se stavební společností Miras pokročilo a výsledkem je dohoda o podobě vstupního schodiště do vestibulu úřadu. Místo původně navržené železobetonové nosné části konstrukce bude ocelová," oznámil starosta Jičína Jan Malý.

Město se tak po vleklých jednáních dohodlo s firmou nejen na výstavbě schodů, ale zároveň také na novém termínu dokončení stavby i na nové ceně. Zakázka se totiž opět prodraží, a to o další stovky tisíc korun, maximálně však o 410 tisíc. Dodavatel obhajuje změnu rozpočtu nutným zesílením stávající konstrukce železobetonových sloupů a také kvůli změnám vyvolaným podrobným průzkumem skutečného stavu základů. Celý projekt se přitom od začátku prodražil už asi o dva a půl milionu korun.

Radnice posunula termín dokončení z 30. dubna na 30. května, upřesnil starosta. Hrozbu případné ztráty několikamilionové dotace kvůli nesplnění dotačních podmínek, které souvisejí s rekonstrukcí a zateplením úřadu v ulici 17. listopadu, si zatím nepřipouští.

Jediným negativem je tak zatím ztížený přístup do budovy a zvýšená prašnost a hluk v okolí kanceláří. Mohutný komplex propojených kancelářských objektů, který město před lety od soukromého vlastníka koupilo a nyní jej renovuje, je pro zaměstnance i návštěvníky úřadu několik měsíců přístupný pouze provizorním zadním vchodem.

"Firma Miras mohla opět zahájit stavební práce, aby schodiště bylo vybudováno co nejdříve. Věříme, že do konce května bude schodiště s novým vstupem do úřadu v provozu a že budou položeny i dosud chybějící obklady na budově B," zdůraznil Malý.

Vedení radnice připouští, že rekonstrukce nového městského úřadu je jednou z nejkomplikovanějších akcí, které v posledních letech rozjelo. "Komplikovanou akcí byla rekonstrukce a přestavba budovy v Soudné pro stacionář Apropa, ale tak složitou stavbu, jakou je rekonstrukce bývalého Arisu v ulici 17. listopadu, v posledních několika letech nepamatuji," míní místostarosta Petr Hamáček.

Podle starosty nikdo v městské radě nemá pocit, že by město udělalo chybu a že by měl někdo nést odpovědnost za špatně vypsanou veřejnou zakázku. "Výběrové řízení bylo podle mého názoru naprosto jasné a transparentní," řekl Malý. Podle něj měla dodavatelská firma Miras pracovat s větším nasazením, pak by nedošlo k tak velkým průtahům. "Myslím si, že celkové zhodnocení akce a hledání viníků přijde na řadu po skončení stavby," domnívá se radní Luděk Havel. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka