JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Škola v Milovicích získá topení za 1,3 milionu

Zpravodajství   (13.04.2017)

Milovice - Nákladnou rekonstrukcí projde ještě letos stávající topný systém základní školy v Milovicích. Výměna zastaralých technologií přijde na zhruba 1,33 milionu korun.

Potřebu investice obec zdůvodňuje skutečností, že systém je na hranici životnosti a pracuje s velmi nízkou účinností a efektivitou. Navíc dva plynové kotle jsou umístěny na chodbě školy, kde k nim mají děti volný přístup.

Současný stav představuje kombinaci původních radiátorů a rozvodů z šedesátých let minulého století a tří plynových závěsných kotlů starých čtyřiadvacet let, které nahradily původní kotel na koks.

Součástí zakázky, na které se bude finančně podílet kraj dotací ve výši 400 tisíc korun, jsou zednické a elektroinstalační práce. Vedení obce předpokládá, že projekt přinese zkvalitnění chodu školy, a hlavně bezpečnější a energeticky úspornější provoz. Základní školu v Milovicích navštěvují nejen místní, ale pravidelně tam dojíždí děti z dalších čtyř okolních obcí. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského