JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Silničáři zahájí rekonstrukci průjezdu náměstím v Kopidlně, přidá se i město

Zpravodajství   (13.04.2017)

Kopidlno - Nová silnice, parkoviště a přechody pro chodce. Tak by už na podzim mohlo vypadat kopidlenské Hilmarovo náměstí. Silničáři tam chystají rekonstrukci silnice první třídy na průtahu městem a budou se přitom držet projektu, podle kterého radnice plánuje v budoucnu revitalizovat celé náměstí. Lze tak říct, že první etapa revitalizace náměstí proběhne už právě letos.

"Využili jsme příležitosti, že Ředitelství silnic a dálnic je ochotné pustit se do rekonstrukce povrchu silnice přes náměstí. Naší výhodou je, že máme připravený projekt na budoucí revitalizaci náměstí, a ŘSD se ho bude držet. To znamená, že podle něj už vybudují příslušné ostrůvky, nový přechod a dvě místa pro přecházení," informovala starostka města Hana Masáková. Pro město ale nebude akce úplně zadarmo, musí se v koordinaci se silničáři pustit do výstavby kanalizace, veřejného osvětlení nebo vodovodu.

"V nejbližší době chceme upřesnit projekt a vypsat výběrové řízení na dodavatele, abychom mohli akci realizovat v letních měsících. Mělo by se zároveň upravit parkování před městským úřadem, vzniknou tam nově podélná parkovací místa. Půjde o nejnutnější věci, které souvisí s rekonstrukcí silnice, další součásti revitalizace náměstí budou otázkou budoucnosti, protože teď na to nemáme peníze," konstatuje starostka.

Chodci by měli mít k dispozici nový přechod přes silnici, který má vzniknout naproti spořitelně, a dvě místa pro přecházení. Jedno u samoobsluhy pod Radnicí, další u autobusové zastávky.

Na straně k městskému úřadu nahradí nová podélná parkovací místa nynější kolmé parkování, čímž vznikne více prostoru pro budoucí pěší zónu. Na opačné straně silnice se zatím kromě napojení kanalizace větší změny neplánují. "Zatím máme v plánu jen rekonstrukci mariánského sousoší, kde jsme žádali o dotaci. Teď čekáme, jak se k tomu ministerstvo kultury postaví. Náklady budou kolem milionu korun, přičemž asi 700 tisíc by mohla pokrýt dotace," naznačila starostka.

Rekonstrukci silnice na průjezdu náměstím mají silničáři vyčíslenou zhruba na 10 milionů korun. Náklady města radnice upřesní až podle podkladů od projektanta. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko