JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Průzkum zjistí, zda je plán dostavby Masarykovy věže samostatnosti reálný

Zpravodajství   (13.04.2017)

Hořice - První krok k zamýšlenému záměru dostavby Masarykovy věže samostatnosti uskutečnili hořičtí radní. Ti chtějí oslovit odborníky, aby zpracovali podklady, zda je skutečně reálné tento plán uskutečnit. Na přípravné práce vyčlenili i rámcový rozpočet.

"V první řadě je potřeba udělat průzkum, abychom věděli, jestli je to vůbec možné, zda tam třeba není nějaký skrytý technický problém, který by dostavbě věže zabránil. A na to je samozřejmě potřeba vyčlenit i finanční prostředky. Pokusíme se také získat záštitu ze strany významných osobností, které oslovíme. Je ale klidně možné, že to z technických důvodů nepůjde realizovat, a pak by celá akce skončila dřív, než vlastně začala," popsal hořický starosta Aleš Svoboda.

Radní zároveň schválili i výdajový strop spojený s přípravou zvažované dostavby Masarykovy věže samostatnosti, kterou by Hořice chtěly uskutečnit k 100. výročí vzniku samostatného Československa. "Dohodli jsme se, že přípravné práce, včetně vypracování odborných posudků, nepřekročí částku dvě stě tisíc korun," řekl starosta. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka