JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Eva Francová chystá čtvrtou knížku

Zpravodajství   (13.01.2017)

Jičín - Načerpat inspiraci a tipy k zdravému stravování mohli účastníci besedy se spisovatelkou a blogerkou Evou Francovou ze Svatojanského Újezdu v jičínské knihovně. Ta dala nahlédnout do své kuchyně i života na vsi, kam se před lety přestěhovala z města.

Autorka foodblogu a také už několika dílů Kuchařky ze Svatojánu, vydaných knižně, přiblížila svoji kuchyni, používané suroviny a například také způsoby, jakými nahrazuje ve vegetariánské stravě živočišnou bílkovinu.

"Dvacet let jsem vegetariánkou a poslední dva roky nepiju ani mléko. Nemůžu se ale prohlásit za vegana, protože máme doma slepice a vajíčka v kuchyni používám. Pokud bychom slepice neměli, možná bych se stala i vegankou," uvedla Eva Francová.

Před lety se přestěhovala s rodinou do domu s velkou zahradou ve Svatojanském Újezdě u Lázní Bělohradu, který postupně zvelebovala a kde se také začala věnovat kuchyni s větším ohledem k přírodě. To se odrazilo v jejích knížkách, které obsahují nejen recepty, ale zachycují i úvahy, které se stravováním souvisejí. "Ráda o věcech přemýšlím a píšu, proto mezi recepty vkládám různé úvahy, které se týkají přírody, našeho vztahu k přírodě, ke zvířatům. Témata jsou různá, třeba i mezilidské vztahy, je tam vždy něco navíc, co si mohou přečíst i pánové, kterým recepty nic neříkají," poukazuje autorka několikadílné Kuchařky ze Svatojánu. Letos na podzim má v nakladatelství Motto vyjít už čtvrtá knížka.

"První knížka je nejjednodušší, podle ní mohou běžně vařit i lidé, kteří jedí maso. Jsou zde přístupné recepty ze známých surovin, vycházejí hodně z receptů našich babiček. V druhé knížce je už méně mléčných výrobků a je tam víc surovin, které jsem i já sama teprve objevovala, například tempeh nebo miso. Ve třetí knížce už nenajdete žádné mléčné výrobky, sem tam je použito vajíčko. Je tedy téměř veganská a jsou tam recepty pro pokročilé znalce zdravé výživy. Čtvrtá kniha už nebude čistě kuchařka, bude hodně o bylinkách, které jsou mojí velkou vášní. Budou tam staré zvyky a obřady a pár receptů podle ročních období." (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Košťátko