JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

V Lázních Bělohradě si postaví novou budovu radnice

Zpravodajství   (13.01.2017)

Lázně Bělohrad - Nový městský úřad chce v příštích letech vybudovat lázeňské město, které k těmto účelům použije peníze z prodeje zámku, dětské léčebny a parcel pro výstavbu rodinných domů. Budoucí radnice by stála podle odhadu asi pětatřicet milionů korun.

"Peníze z nedávného prodeje majetku jsme ponechali v rezervě, takže základ na financování projektu máme. Podle předběžného harmonogramu bychom mohli v polovině roku 2018 stavbu nového úřadu zahájit. Nyní jsme vyčlenili už dva miliony korun na přípravné práce, například na projekční činnost a na demolici stávajícího objektu," oznámil bělohradský starosta Pavel Šubr.

Současný městský úřad je prý nevyhovující, a to jak z pohledu úředníků, tak i klientů.

Nová radnice by měla vyrůst na místě léta chátrajícího a téměř opuštěného domu čp. 28 v čele náměstí. Viditelně zanedbaný objekt, který je s výjimkou jednoho bytu prázdný, je ve velmi špatném stavu. Radní se proto shodli na jeho demolici.

"Projektant nám řekl, že doporučuje zbourání stávajícího objektu čp. 28, i když před deseti lety jsme nechali zhotovit dokumentaci na jeho přestavbu pro potřeby městského úřadu. Projekční práce tedy začnou úplně znovu, navíc nový dům by byl i trochu jinak situován, nekopíroval by přesně půdorys toho stávajícího," vysvětluje starosta.
Dodal, že by nešlo o repliku současného stavení, ale nová radnice by měla mít charakter zástavby, která v Bělohradě vznikala v průběhu dvacátých a třicátých let minulého století. "V té době se postavil například lázeňský hotel Grand nebo sokolovna, takže nová stavba by měla být spíše v tomto duchu."

Hodnota nové radnice se odhaduje na pětatřicet milionů korun, město by přitom mělo mít koncem letošního roku na účtech kolem pětadvaceti volných milionů.

Rozhodnutí o budoucnosti současného městského úřadu prý zatím nepadlo. "Ještě jsme se nerozhodli, mohl by sloužit jako komunitní centrum, třeba jako to mají v nedalekém Miletíně, kde funguje spolkový dům. Zkrátka zatím jsou dvě varianty, buď se nemovitost prodá, nebo ji využijeme jako komunitní centrum pro potřeby spolků," uvedl Šubr. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Košťátko