JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičín chystá další obnovu sídliště za několik milionů

Zpravodajství   (13.01.2017)

Jičín - Stavební práce v panelové zástavbě na sídlišti blízko železniční tratě nebudou poslední, město už plánuje další etapu regenerace sídliště Husova. Obnova dalších komunikací si podle předběžných odhadů vyžádá opět několik milionů korun.

"Rádi bychom co nejdříve připravili dokumentaci pro územní řízení, stavební povolení a pro provedení stavby. Bohužel do výběrového řízení se žádná firma nepřihlásila, takže jsme ho museli zrušit. Místo soutěže využijeme možnosti přímého zadání a pokusíme se na vyhotovení dokumentace dohodnout přímo s firmou Projektservis Jičín, která pro nás připravovala podklady pro čtvrtou etapu a má dobrý ohlas," sdělil jičínský místostarosta Petr Hamáček.

Radnice nechce při přípravě další etapy ztrácet čas především kvůli možnosti čerpání dotací, o které by chtělo zažádat ještě letos. Využije tak možnost, kterou jí nabízí směrnice o zadávání veřejných zakázek, tedy možnost zadat zakázku přímo.

Pátá etapa by měla přispět k zlepšení prostranství ve vnitrobloku na náměstí V. Čtvrtka a dotkne se také části ulice Pod Lipami. Letos na jaře město dokončí čtvrtou etapu, která pomohla lepšímu parkování zejména v ulicích U Stadionu a U Trati. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko