Uplynulých dvacet čtyři hodin s policií na Jičínsku
19. 02. 2008 Policie foto: 2 « zpět
V pondělí 18. února měli policisté na Jičínsku od rána plné ruce práce.
Nejdříve vyjeli k dopravní nehodě, ke které došlo v Jičíně v Jungmannově ulici. Řidič nezjištěného vozidla zde nacouval do zaparkovaného vozidla Škoda Forman a následně z místa ujel, aniž by věc oznámil na policii. Celková škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun. (viz FOTO)
Další nehody na sebe nenechaly dlouho čekat. Jako druhá v pořadí se stala u Popovic, další v Jičíně na Lidickém náměstí a k jedné z posledních došlo v Hořicích na parkovišti u obchodního domu.
Následně muži zákona pomáhali při pátrání po dvou vozidlech Škoda Fabia. První z nich bylo odcizeno v Mladé Boleslavi a druhé v Turnově. Další vozidlo Škoda Octavia pachatel odcizil v Benátkách na Jizerou.
V odpoledních hodinách oznámil na policii otec čtrnáctileté dívky, že ji při návštěvě plaveckého areálu v Jičíně zranil nezjištěný návštěvník. V dojezdové části tobogánu totiž do dívky narazil a přitom ji pohmoždil koleno. Zranění si nakonec vyžádalo lékařské ošetření s následujícím chirurgickým zákrokem. Případ policisté šetří jako ublížení na zdraví z nedbalosti.
Na policisty v Kopidlně se obrátila mladá žena s tím, že jí bývalý druh dělá naschvály a nechce ji vrátit znalecký posudek.
V Hořicích pro změnu oznámil mladík, že postrádá svůj mobilní telefon. Přijít o něj měl během sobotní návštěvy jednoho z hořických barů, a to od třetí do šesté hodiny ranní.
Během dne si muži zákona posvítili i na řidiče. Jako první kontrolovali v Jičíně v Poděbradově ulici vozidlo Volkswagen Transporter. Řidiče nejdříve vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení motorových vozidel a dále k provedení orientační dechové zkoušky. Ta u něj nakonec prokázala přes 0,9 promile alkoholu. Z tohoto důvodu mu byl na místě zadržen řidičský průkaz a navíc mu policisté zakázali až do vystřízlivění další jízdu.
Jako hazardér se svým životem a zdravím se předvedl v odpoledních hodinách třiadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda 120, který přejížděl v Jičíně v Dělnické ulici železniční přejezd v okamžiku, kdy bylo v činnosti výstražné světelné zařízení. Za tento \"kaskadérský kousek\" byl náležitě potrestán, a to blokovou pokutou ve výši 2.500 korun.
Asi hoří, volal muž na 112
V podvečerních hodinách oznámil na linku 112 majitel rodinného domku v Kumburském Újezdu, že při pohledu z okna má pocit, že u souseda asi hoří. Hlídka na místě však zjistila, že k žádnému požáru nedošlo, pouze z komínu vycházel hustý dým.
Chuť na vepřové dostal ještě v noci neznámý zloděj, který vnikl pod rouškou tmy do odchovny prasat v Kopidlně. Zde si vybral asi 120kilového čuníka, kterého zřejmě na místě rovnou zabil a poté odcizil. Případ je šetřen jako přestupek proti majetku.
Fotografie k nehodě, ke které došlo v Jičíně na Jungmannově ulici. FOTO: Policie ČR

