Týmy kuželkářů SKK Jičín v Českém poháru postupují do 3. kola

16. 12. 2013 Kuželky « zpět

Jičín - Druhým kolem základní části pokračoval Český kuželkářský pohár. Výborně si v něm vedla obě družstva mužů SKK Jičín.

Stejně jako v kole prvním měl více starostí s postupem A tým, který změřil síly s třetiligovým Rychnovem. Úvodní zápas na půdě soupeře vyšel Jičínu skvěle, poté co v koncovce dokázal otočit průběh utkání na svou stranu a zvítězit těsně 4:2 o 15 kuželek. Ovšem se záporným poměrem drah 7:9. Výborně zahráli Jaroslav Soukup (592) a Lukáš Vik (600). Vik pak byl hlavním strůjcem postupu, když i v domácím prostředí dokázal opět nejlepším a na kuželku shodným výkonem 600 bodů otočit velkou přetahovanou obou celků o jedinou kuželku na stranu Jičína. Výborně zahrál také Pavel Kaan (590), a Jičín tak po druhé výhře 4:2 postoupil celkovým skóre 8:4. V dalším kole se utká s tradičním rivalem SK Kosmonosy, který vyřadil stejným skóre Kolín B.

To třetiligový Jičín B, kterému se v ligové soutěži vůbec nedaří, potvrzuje, že pohár mu sedí a navazuje na svou loňskou cestu, kterou ukončil až prvoligový tým Kolína. Po jasné výhře 10:2 nad Č. Kostelcem stál Jičínu B v cestě ve 2. kole stejně jako loni jasný favorit, druholigový tým SKK Hořice. Hráči Hořic začali zásluhou Radka Kroupy (589) v domácím prostředí lépe a náskok z úvodu zápasu o 29 kuželek udrželi až do konce. Mohli se tak radovat z výhry 4:2. Vyrovnanější tým Jičína B však dokázal vybojovat 9 setových bodů (domácí jen 7), a tak si věřil na možný úspěch v domácím prostředí.

Tam jej k postupu výrazně přiblížili výborným vstupem do zápasu Martin Mazáček a Jaroslav Kříž. Mazáček vynikajícím soustředěným výkonem přehrál nejlepšího hráče hostů Kroupu nečekaně hladce 4:0 v novém osobním rekordu 599 shozených kuželek. Výborný finiš předvedl také Jaroslav Kříž, který zdolal 567-543 Petra Vokáče. Za stavu 2:0 stačilo Jičínu B uhrát v koncovce dvě dráhy a udržet získaný náskok v poražených kuželkách. Hořičtí Šklíba a Horák dokázali ještě utkání zdramatizovat, když se v polovině svých soubojů s Jiřím Kapuciánem a Vladimírem Řehákem dostali do vedení 2:0. Jičínští hráči však v druhé šedesátce zabrali a všechny zbývající dráhy již získali pro domácí tým. Kapucián sice podlehl 540-550, ale Řehák zvítězil 550-518 a pečetil tak výhru Jičína 5:1 a tím pádem postup celkovým skóre 9:7. V třetím kole čeká Jičín B stejně jako loni Jiskra Ústí n/O - Hylváty. (jk)

Výsledky 2. kola

Start Rychnov n/K B - SKK Jičín A 2:4 (2251-2266) (9:7)

SKK Jičín A - Start Rychnov n/K B 4:2 (2294-2293) (8:8)

Celkově: Jičín A - Rychnov B 8:4

SKK Hořice - SKK Jičín B 4:2 (2180-2151) (7:9)

SKK Jičín B - SKK Hořice 5:1 (2256-2160) (10:6)

Celkově: Jičín B - Hořice 7:5