Semifinále Poháru hejtmana konečnou stanicí pro Jičín
15. 05. 2015 Fotbal « zpět
Jičín - Ve středu cestovali fotbalisté Jičína na semifinále Poháru hejtmana do Kratonoh. Již jarní utkání s tímto soupeřem naznačilo, že nepůjde o jednoduchý zápas, neboť domácí na jaře porazili i vedoucí Olympii.
TJ Sokol Kratonohy - SK Jičín 4:3 (1:1)
Za krásného počasí se hrálo od začátku vyrovnané utkání, útoky Jičína často končily nepřesnou přihrávkou. První branku vstřelil Jičín. Po akci Voldána se asi 20 m před brankou opřel do míče Mikolášek a křižnou střelou poslal míč do "šibenice" domácího brankáře Vaníčka (0:1).
Ve 21. minutě střílí z TK nebezpečně Drusan. Po nedůslednosti Jičína v obraně vyrovnal ve 24. minutě Jošt na 1:1. Domácí zvýšili tlak na branku Jičína. Ve 33. minutě střílí z 25 m Horáček, brankář vyráží na roh. Tentýž hráč se dostal do největší šance po akci Milera, když jeho střela ze 7 m míjí branku domácích.
I druhý poločas začali domácí tlakem. Po další chybě Jičína v obraně střílí v 50. minutě Fidra vedoucí branku domácích (2:1). V 52. minutě po TK Drusana zahrál domácí hráč v pokutovém území rukou a nařízený PK proměnil bezpečně Gaubmann (2:2). V 55. minutě se dostává do velké šance domácí Hamák, Puš ale chytá. Po chybě a nedorozumění v obraně dostává Jičín v 66. minutě smolný gól (3:2). Jičín se ale nevzdává, v 81. minutě uniká po levé straně Veg a srovnává na 3:3. Domácí chtějí vyhrát, Puš v 87. minutě vyráží zázračně střelu domácích na roh. Když už to vypadalo na pokutové kopy, dostal se ve vápně po závaru k míči domácí Mládek a střelou pod břevno poslal domácí do finále. Jičínu se tentokrát nedařila defenziva, se 4 obdrženými brankami se nedá pomýšlet na úspěch.
"Slibně a dobře rozehrané utkání jsme ztratili špatnou hrou v obranné fázi. Pokud jsme chtěli myslet na postup, nemůžeme dostat 4 branky, tím jsem byl dnes velmi zklamán," uvedl jičínský trenér Miroslav Jeník. (kla)
Sestava Jičína: Puš - Gaubmann, Ulvr, L. Haken, Drusan - Miler (69. Vacek), Mikolášek, Voldán, Bucek (66. T. Veg) - Hejtmánek - Horáček (79. Javůrek).
Fakta - ŽK 2:2, ČK 0:0, diváci 80. Rozhodčí Štěpán Janeček.
Branky Jičína: 18. Mikolášek, 54. Gaubmann (z pen.), 82. T. Veg.