Podzimní bilancování fotbalové rezervy Jičína

16. 11. 2015 Fotbal « zpět

Jičín - Třetí místo v tabulce krajské B třídy a postup do elitní jarní skupiny, ve které bude SK Jičín B jediným zástupcem okresu Jičín, to je úspěšná bilance podzimu fotbalistů SK Jičín B.

Bronzové místo v tabulce se ale nerodilo snadno. V mimořádně vyrovnané skupině rozhodl o pořadí každý bod, dokonce i každá vstřelená branka. Jičín mohl skončit první stejně jako předposlední. Úvod soutěže byl pro SK úspěšný. Po čtvrtém kole se mužstvo vyhouplo na vedoucí příčku tabulky. Tam se objevilo ještě po kole sedmém, devátém a jedenáctém. Naopak nejhůře bylo po kole dvanáctém, kdy po porážce doma s týmem TJ Rudník 2:3 se tým ocitl na páté nepostupové příčce a do konce podzimní části zbývala pouze dvě utkání. Ta se ale vydařila mimořádně. Vítězství v Hostinném 3:5 a doma s Kunčicemi n/L 6:0 znamenala konečnou třetí příčku v tabulce. Střelecky se v těchto dvou utkáních uplatnil Radek Pluhař, autor celkem čtyř branek. V závěrečné tabulce střelců se na prvním místě umístil Petr Horáček (8 branek), následují Pluhař (6), T. Haken (4), tři góly dávali Voldán, M. Meszároš, Nálevka, dva Jeník a po jednom Míka, J. Veg, Janda, Malý, Řeháček, Bucek, Čeřovský a Mikolášek.

Nejvyšší porážku v soutěži zaznamenalo jičínské béčko v Dolní Kalné 7:1, nejvyšší výhrou bylo vítězství nad Kunčicemi 6:0. Zkušená trenérská dvojice Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka využívala v některých utkáních i hráče širšího kádru A mužstva, což se osvědčilo. Přínosem bylo i zařazování hráčů ještě dorosteneckého věku, kteří se ukazovali ve velmi dobrém světle (Míka, Nálevka, Zezulka, Douša, Čeřovský, Šaroun, Grosu, Bíšek). Stanovený cíl, účast v postupové skupině, jičínská rezerva splnila. Proto můžeme hodnotit fotbalový podzim jako úspěšný.

V jarní části krajské B třídy uvidíme v Jičíně jak staré známé (Hostinné, Rudník, Trutnov C), tak úspěšné celky A skupiny (Malšovice, Předměřice, Hlušice, Lokomotiva Hradec). Miloš Vejvoda