ČP v běhu do vrchu: Vagenknecht a Buřil upevnili svoje vedení
17. 05. 2016 Ostatní « zpět
Nová Paka - Pačák František Vagenknecht a bývalý packý atlet František Buřil v dalších závodech opět nenechali nikoho na pochybách, že letošní Český pohár v běhu do vrchu s největší pravděpodobností skončí v jejich rukou.
Tentokrát si pro vítězství František Vagenknecht zajel až do Frenštátu pod Radhoštěm, kde se konal 28. ročník Běhu na Velký Javorník. Závod vyhrál s převahou, když druhý v cíli za ním zaostal o více než dvě minuty. František Buřil ve své kategorii 50-59 let skončil na druhém místě a rovněž potvrdil své vedení v Českém poháru v této kategorii.
Výsledky - muži 20-39 let: 1. František Vagenknecht (Aster team Jičín) 42:11; 2. Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov) 44:26; 3. Zbyněk Škuca (Vinotéka U Karla) 47:29. Muži 50-59 let: 1. Rostislav Petráš (Štramberk) 46:42; 2. František Buřil (Vidochov) 48:45; 3. Roman Baláž (Baláž Extreme Team) 49:14.
Další závod oba vytrvalce čeká v sobotu 21. května na Zadově. (bas)