V Poříčí nad Sázavou se dařilo i autokrosařům z Jičínska

16. 07. 2018 Motorismus « zpět

Poříčí n/S - Dalším závodem pokračovalo o víkendu v Poříčí nad Sázavou Mistrovství České republiky v autokrosu. Závody se opět neobešly bez několika větších kolizí, které zejména v kategorii Super buggy ovlivnily i celkové pořadí.

Dařilo se i zástupcům z Jičínska. V Racer buggy 125 obsadila Kristýnka Svobodová čtvrté místo, celkově jí patří třetí pozice.

V Junior buggy si nejlépe počínal Jakub Novotný, který vyhrál a vede zároveň i mistrovství republiky. Čtvrtou příčku bral Filip Hartman a ten zase vede celkové hodnocení zóny střední Evropy. V divizi 6 vyhrál Zdeněk Antony jr. a na sedmém místě závody dokončil Luděk Dubravský z Libuně. Celkově je šestý. Slušné body přivezl do Lázní Bělohradu Lubor Zívr, a nebýt závady na poloose, mohlo jich být ještě více. V Touring autocross byl klasifikován jako sedmý, čtvrté místo pak získal v samostatném hodnocení divize 5.

Již o víkendu bude v šestém závodě ME bojovat o další body ve francouzském Saint Georges více než stovka jezdců. Velice početná a silná je konkurence zejména v kategoriích Super buggy a Buggy 1600, díky startu velkého množství domácích jezdců. Za horké favority zde budou platit v kategorii Touring autocross Václav Fejfar a Martin Samohýl, v Buggy 1600 Petr Nikodém a Milan Vaněk. Lužanský tým pracoval intenzivně na repasi závodního speciálu a Fejfar bude chtít potvrdit své dosavadní vedení v Mistrovství Evropy. Pětačtyřicáté vítězství při závodech v Nové Pace bylo zároveň jeho třiatřicátým vítězstvím v divizi Touring autocross. Pavel Vydra