62. Mikulášský běh na Bradech
03. 12. 2007 Ostatní « zpět
Brada - V neděli 2. prosince se již po dvaašedesáté sešli přátelé běhu v přírodě na vrchu Brada nedaleko Jičína. Letos se příroda k běžcům zachovala macešsky, voda, bláto a rozbředlý sníh výrazně ovlivnily výsledky jednotlivců.
Navíc celodenní sobotní déšť a nepříliš příznivé nedělní počasí výrazně poznamenaly startovní listinu, především v dětských kategoriích. Přes všechny tyto problémy se na startu objevil i jeden ze zakladatelů běhu Emanuel Bosák, který absolvoval trať se svojí vnučkou.
Celkem tři stovky běžců proťaly cílovou čáru. Děti si odnesly svého Mikuláše, ty nejlepší pak další ceny, které jim předával Mikuláš s anděly a čerty. Vítězové intervalových kategorií potom obdrželi ceny věnované sponzory běhu.
V hlavní kategorii mužů se sice letos zásluhou náročné 2800 metrů dlouhé trati nedostal vítěz pod hranici deseti minut, ale špička byla velice vyrovnaná a šestice nejlepších se vešla do jedenácti vteřin. Zvítězil Martin Olšan z PSK Olymp Praha (10:32) před Jirkou Čivným, který zaostal o tři vteřiny zpět, a Přemyslem Ježkem. Ten ztratil další dvě vteřiny. Další pořadí: Michal Mazáček (10:40), Honza Beneš (10:42) a Petr Soukup (10:43).
Vítězkou ženské kategorie se stala liberecká atletka Lucie Millerová, která stejnou trať jako muži absolvovala za 12:31, před Petrou Palátovou (13:34) a běžkyní jičínského Sportcentra Madlou Ticháčkovou (14:02). (PeŠ)